Jūras spēki piedalās Baltijas valstu militārajās mācībās ”Baltron Squadex 2023”

Militārās mācības
Sargs.lv
Jūras spēki militārajās mācībās
Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No 21. līdz 26. augustam Latvijas teritoriālajā jūra un ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā notiks Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) militārās mācības “Baltron Squadex 2023”.

Mācību mērķis ir veicināt Baltijas valstu jūras spēku militāro sadarbību, sekmēt valstu sadarbību mīnu meklēšanas operācijās un pilnveidot personāla zināšanas.

Mācībās piedalās Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis”, kas šobrīd pilda BALTRON štāba funkcijas, štāba un apgādes kuģis A-53 “Virsaitis” un patruļkuģis P-07 “Viesīte”.  Savukārt Lietuvas Jūras spēkus mācībās pārstāvēs štāba un apgādes kuģis N42 “Jotvingis”, mīnu kuģi M53 “Skalvis” un  patruļkuģis P12 “Dzukas”.

26. augustā Rīgā, Meža kapos notiks piemiņas brīdis un ziedu nolikšana pie pirmā BALTRON komandiera jūras kapteiņa Ilmāra Lešinska atdusas vietas. Mācību noslēgumā kuģi pietauvosies Rīgas pasažieru ostā, lai piedalītos BALTRON 25. gadadienas svinības.

Šogad BALTRON vienības piedalījušās vairākās militārajās mācībās, tostarp  militārajās mācībās “Open Spirit 2023”, “Aurora 2023”, “Baltops 2023” un citās.

BALTRON ir izveidota 1998. gada augustā, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā.

Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās, uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.

BALTRON komandieris ir Latvijas Jūras spēku komandkapteinis Jānis Auce.

Dalies ar šo ziņu