Poligonā “Meža Mackeviči” notiks NATO kaujas grupas mācības

Militārās mācības
Sargs.lv
EfP
Foto: Foto: Gatis Dieziņš/Aizsardzības ministrija

No 13. līdz 18. aprīlim poligonā “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā notiks militārās mācības “Steele Brawler", kurās  Latvijā izvietotāa NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa trenēs un pilnveidos kaujas spējas un bruņoto spēku savstarpējo sadarbību.

Militārajās mācībās Steele Brawler piedalīsies aptuveni 600 karavīru un 100 militārās tehnikas vienības. Mācību mērķis ir pilnveidot Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas spēju darboties kā pilnībā integrētai un saliedētai kaujas vienībai.

Saistībā ar mācībām  laikā no 13. līdz 18. aprīlim maršrutā Ādažu bāze – Daugavpils novads, poligons “Meža Mackeviči” – Ādažu bāze notiks sabiedroto bruņoto spēku tehnikas, tai skaitā bruņutehnikas, pārvietošana. Tās dēļ iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi. 

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavadīs Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kuri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Dalies ar šo ziņu