ASV armija palielina savu klātbūtni Sīrijā

Konfliktu zonas
LETA--AFP
ASV
Foto: Foto: AFP/Scanpix

ASV Armija piektdien paziņoja, ka tā palielina savu klātbūtni Sīrijas ziemeļaustrumos gan karavīru skaita, gan militārā aprīkojuma daudzuma ziņā, pēc saspīlējuma pastiprināšanās ar Krieviju šajā reģionā.

ASV Centrālā pavēlniecība "ir dislocējusi radaru "Sentinel", palielinājusi ASV iznīcinātāju patruļu biežumu virs ASV spēkiem, un dislocējusi kaujas mašīnas "Bradley", lai palielinātu ASV spēkus" šajā rajonā, kuru kontrolē ASV ar sabiedrotajiem kurdiem, paziņoja armijas preses sekretārs kapteinis Bils Ērbans.

Bruņumašīnas, kas nosūtītas kā pastiprinājums, ir ne vairāk par sešām, un "mazāk nekā 100 cilvēku" ir nosūtīti manevrēt ar tām, sacīja ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

Nepieminot Krieviju, Ērbans sacīja, ka šo pasākumu mērķis ir "palīdzēt nodrošināt Koalīcijas spēku drošību" un ka ASV "netiecas pēc konflikta ar kādu citu valsti Sīrijā, bet nepieciešamības gadījumā aizstāvēs Koalīcijas spēkus".

Anonīmā ASV amatpersona tomēr sacīja, ka šīs darbības "'ir skaidrs signāls Krievijai ievērot abpusējos konfliktu novēršanas procesus un Krievijai un citām pusēm izvairīties no neprofesionālām, nedrošām un provokatīvām darbībām Sīrijas ziemeļaustrumos".

ASV prezidents Donalds Tramps pērnā gada oktobrī izveda ASV kaujas mašīnas "Bradley" no šī reģiona. Viņš 2019.gada sākumā bija mēģinājis atsaukt visus ASV karavīrus no Sīrijas, bet pēc tam piekrita tur atstāt dažus simtus karavīru naftas atradņu aizsardzībai.

Pēdējās nedēļās ASV armijai Sīrijā ir bijuši daži incidenti ar Krievijas spēkiem, kas pēc vienošanās ar Ankaru ir dislocēti gar Turcijas robežu. Augusta beigās septiņi amerikāņu karavīri tika ievainoti sadursmē ar Krievijas automašīnu.

Dalies ar šo ziņu