Latvijas karavīri izcīna vairākas medaļas starptautiskās sacensībās Dānijā

Ārvalstīs

Nacionālo bruņoto spēku komanda, kas no 8. līdz 14.jūnijam piedalījās Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM) 45.pasaules karavīru orientēšanās čempionātā Olborgā, Dānijā, Latvijai izcīnīja trīs medaļas – divas zelta un vienu sudraba medaļu.

1.vietu un zelta medaļu Latvijai izcīnīja zemessardze Aija Skrastiņa orientēšanās sporta garajā distancē, aiz sevis atstājot 40 gandrīz startējušās dalībnieces. Veiksmīgi startēja arī citas mūsu komandas pārstāves – zemessardze Kristīne Kokina ieguva 4.vietu, bet zemesardze Laura Vīķe – 9.vietu.

Savukārt vīriešu konkurencē garajā distancē bruņoto spēku komandas pārstāvis zemessargs Edgars Bertuks ierindojās 6.vietā, vecākais zemessargs Mārtiņš Sirmais – 17.vietā. Mazāk veicās zemessargam Andrim Jubelim, kurš finišēja 36.vietā, un zemessargam Artjomam Rekuņenko – viņš ieguva 52.vietu.

Orientēšanās sporta vidējā distancē Latvijas armijas pārstāvjiem veicās mazāk: labāko rezultātu sieviešu grupā uzrādīja zemessardze Aija Skrastiņa, kura finišēja 4.vietā, bet vīriešu – zemessargs Edgars Bertuks, kurš ierindojās 13.vietā.

Toties lieliskus rezultātus Latvijas karavīri uzrādīja stafetē – sieviešu komanda ieguva 2.vietu, zaudējot tikai Polijas armijas pārstāvēm, savukārt vīriešu komanda starp gandrīz 40 komandām ierindojās augstajā 4.vietā.

Savukārt komandu vērtējumā Latvijas orientieristes, pārspējot vairāk nekā desmit komandas, bija pirmās, bet vīriešu komanda 25 komandu kopvērtējumā ierindojās 7.vietā.

Latvijas armijas orientieristi kārtējo reizi apliecināja, ka ir ne tikai pasaules TOP6, bet veiksmīgi spēj startēt arī par godalgotām vietām.

Jāatgādina, ka Latvijas karavīri veiksmīgi startēja arī CISM 5.pasaules karavīru sporta spēlēs Brazīlijā. Kopvērtējumā Latvijas bruņoto spēku komanda ierindojās 19.vietā, izcīnot četras medaļas. Vecākā zemessardze Aija Skrastiņa orientēšanās sacensību vidējā distancē ieguva zelta medaļu, bet garajā distancē – bronzas medaļu. Savukārt kaprāle Jeļena Rubļevska ieguva bronzas medaļu modernajā pieccīņā, bet modernās pieccīņas jauktajā komandu stafetē Latvijas pārstāvji ieguva zelta medaļu.