Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Apvienotā štāba priekšnieks
Departamenti
Rekrutēšanas un atlases centrs
Rezerves personāla uzskaites sektors
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Vienības / NBS Apvienotais štābs / Rekrutēšanas un atlases centrs
Rekrutēšanas un atlases centrs

Rekrutēšanas un atlases centrs, kas ir Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldes struktūrvienība, organizē un veic profesionālā dienesta kandidātu rekrutēšanu un atlasi dienestam Nacionālo bruņoto spēku vienībās un studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Ja vēlies kļūt par karavīru vai studēt aizsardzības akadēmijā, apgūstot virsnieka profesiju, Rekrutēšanas un atlases centrs ir tā bruņoto spēku apakšvienība, kura palīdzēs šo vēlmi realizēt!

Kandidātu piesaistīšanu dienestam bruņotajos spēkos un studijām aizsardzības akadēmijā atbalsta arī regulāro spēku un Zemessardzes vienības, līdz ar to kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā, kas ir izvietots Rīgā, Krustabaznīcas ielā 9, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”.

Rekrutēšanas un atlases centrs kandidātiem piedāvā atlasi veikt divās dienās ar bezmaksas nakšņošanu armijas kazarmās Rīgā. Pirmajā dienā kandidāti veic medicīnisko pārbaudi, bet otrajā – fiziskās sagatavotības un psihodiagnostikas testus. Divu dienu atlasē tiek nodrošināta arī bezmaksas ēdināšana.

Sākot atlasi, kandidāts var izvēlēties vienu no diviem medicīniskās pārbaudes veikšanas variantiem: centralizēti bruņoto spēku Medicīnas nodrošinājuma centrā Rīgā vai decentralizēti dzīvesvietai tuvākajā civilajā ārstniecības iestādē, ar kuru bruņotie spēki ir noslēguši sadarbības līgumu. 

Plašāka informācija pieejama sadaļā “Rekturēšana”.

Esi viens no mums. Kļūsti karavīrs! Neskaidrību gadījumā zvani mums uz numuru 67137137 vai raksti uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv.

Rekrutēšanas un atlases centram ir sava simbolika. Emblēmā ir izmantotas ģeometriskas figūras. Tās robežas nosaka aplis, kurš simbolizē mūžību un veselumu. Tā pamatkrāsa ir tumši zaļa, kas izceļ Latvijas bagāti zaļo dabu, nosakot tās spēku un stabilitāti. Apļa centrā, ar spici virzienā pa labi uz augšu, ir izvietota konusveida figūra tumši dzeltenā krāsā. Konuss veido trīsstūri, kas ir līderības un izaugsmes simbols.

Rekrutēšanas un atlases centru izveidoja 2001.gada 19.janvārī.

Sakarā ar strukturālajām izmaiņām bruņotajos spēkos, 2009.gada 2.novembrī tika apstiprināts un ieviests jauns štatu saraksts. Tādējādi 2010.gada 1.janvārī Rekrutēšanas un atlases centru pārveidoja par Atlases un rezerves personāla uzskaites centru Mācību vadības pavēlniecības pakļautībā. Rekrutēšanas funkcijas pārņēma Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošais Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs.

Savukārt  Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs pārņēma 2009.gada nogalē likvidētās Zemessardzes štāba Rezerves personāla uzskaites pārvaldes rezerves personāla uzskaites funkciju un datu bāzi.

Pēc reorganizācijas Atlases un rezerves personāla uzskaites centru  veidoja vadības grupa, Atlases nodaļa, Psihodiagnostikas daļa un Rezerves personāla uzskaites sektors. Centra priekšniece no 2011.gada septembra līdz 2015.gada septembrim bija majore Laila Plātere. Pirms viņas šajā amatā bija iecelts majors Māris Bluks. No 2015.gada decembra centra priekšnieks ir majors Dmitrijs Nemeņonoks.

2016.gada 1.janvāri centrs pārņēma rekrutēšanas funkciju no Rekrutēšanas un jaunsardzes centra. Atlases un rezerves personāla uzskaites centrs tika pārveidots par Rekrutēšanas un atlases centru Mācību vadības pakļautībā.

2017.gada 1.janvārī, izveidojot Apvienotā štāba Mobilizācijas un rekrutēšanas pārvaldi, Rekrutēšanas un atlases centru pievienoja šai pārvaldei, no centra struktūras izslēdzot Rezerves personāla uzskaites sektoru kā atsevišķu pārvaldes struktūrvienību un Psihodiagnostikas daļu, kuru, pārveidojot par Psihodiagnostikas centru, nodeva Nodrošinājuma pavēlniecības pakļautībā.

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473