Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / NBS rezerve / Pienākumi
Pienākumi

Rezerves karavīram ir pienākums:

- ierasties uz militārajām mācībām pavēstē noteiktajā vietā un laikā;
- ierasties uz medicīnisko pārbaudi pavēstē noteiktajā vietā un laikā;
- saglabāt un pilnveidot aktīvā dienesta laikā noteiktai militārai specialitātei nepieciešamās kaujas zinības, iemaņas un sagatavotību.

Rezerves karavīram un rezervistam ir pienākums mobilizācijas gadījumā izpildīt Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites struktūrvienības izsniegtajā pavēstē noteikto.

Ja rezerves karavīrs vai rezervists iestājas profesionālajā vai Zemessardzes dienestā vai sasniedz maksimālo vecumu rezervē, zaudē Latvijas pilsonību vai veselības stāvokļa dēļ atzīts par nederīgu militārajam dienestam vai noņemts no militārā dienesta uzskaites, viņa pienākums ir nodot rezerves karavīra un rezervista apliecību Atlases un rezerves personāla uzskaites centrā.

Rezerves karavīrs vai rezervists personīgi atbild par apliecības saglabāšanu. Rezerves karavīram vai rezervistam ir pienākums glabāt apliecību, lai tā nenonāktu citas personas rīcībā vai bojājumu dēļ nekļūtu lietošanai nederīga.

Atvaļinātam karavīram, kuram par nevainojamu dienestu piešķirtas tiesības valkāt karavīra formas tērpu, jāpilda attiecīgos militāros reglamentus un formas tērpa valkāšanas noteikumus, kā arī ievēro militārās pieklājības prasības. Neievērot karavīra formas tērpa valkāšanas noteikumus vai ar nepiedienīgu uzvedību kompromitēts karavīra gods, aizsardzības ministrs vai viņa pilnvarots komandieris (priekšnieks) var atņemt šīs tiesības.

Karavīra formas tērpu atļauts valkāt valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijas Republikā vai ārvalstīs.

 

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473