Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
2017. gada rezerves karavīru mācības
2018. gada rezerves karavīru mācības
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / NBS rezerve / Rezerves karavīru kārtējās un pārbaudes mācības  / 2018. gada rezerves karavīru mācības
2018. gada rezerves karavīru mācības

2018. gadā rezerves karavīru pārbaudes mācības notiks no 14. augusta līdz 3. septembrim, un tās noritēs deviņos posmos kā regulāro spēku, tā arī Zemessardzes vienībās, aktīvajā dienestā iesaucot līdz 350 rezerves karavīru.

Pirmajās pārbaudes mācībās regulāro spēku un Zemessardzēs vienībās iekļauto rezerves rezerves karavīru iemaņas un zināšanas pildīt tiešos amata pienākumus vienības vai apakšvienības uzdevumu izpildē pārbaudīs militāro mācību “Namejs 2018” ietvaros.

Līdz šim bruņotajos spēkos notika tikai kārtējās rezerves karavīru mācības, kuru mērķis ir atjaunot rezerves karavīru individuālās, speciālistu un kolektīvās darbības prasmes un iemaņas, lai viņi spētu pilnvērtīgi iekļauties vienības vai apakšvienības uzdevumu izpildē.

2018. gada rezerves karavīru pārbaudes mācību plāns*

Nr. p.k.

Datums

Vienība** 

1.

20. augusts – 2. septembris

Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde

2.

20. – 31. augusts

Jūras spēki

3.

19. augusts – 2. septembris

Gaisa spēki

4. 

20. – 31. augusts

Militārā policija

5. 

20. augusts – 2. septembris

Štāba bataljons

6. 

22. – 30. augusts

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde

7. 

19. augusts – 2. septembris

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde

8. 

21. augusts – 3. septembris 

Zemessardzes 3. Latgales brigāde

9.

14. augusts – 2. septembris

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde

*- Informācija atjaunota 12.02.2018.

**- Militāro mācību laiku, vietu un dalībnieku skaitu nosaka Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ņemot vērā vienību pieprasīto rezerves karavīru skaitu un specialitātes, kuras nepieciešamas šo vienību personālsastāva komplektēšanai. Sešus mēnešus pirms plānotajām mācībām rezerves karavīriem tiek izsūtītas  pavēstes par iesaukšanu aktīvajā dienestā, paredzot, ka mācībās, ņemot vērā  gan attaisnojošos, gan neattaisnojošos neierašanās iemeslus, varētu piedalīties trešā daļa no pavēstes saņēmušajiem rezerves karavīriem.

Kopš 2015. gada rezerves karavīru kārtējās mācībās ir piedalījušies 357 karavīri. 2015. gadā, kad notika pilotprojekts, tajās piedalījās 56 rezerves karavīri. 2016. gadā vienības bija pieprasījušas 399 rezerves karavīrus un tajās piedalījās 168 rezerves karavīri. Savukārt uz 2017. gada mācībām tika pieprasīti 319, bet tajās piedalījās 133 rezerves karavīri.

Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotajiem spēkiem miera laikā jāuztur 3000 militāri sagatavotus rezerves karavīrus. Jāuzsver, ka no vairāk nekā patlaban 6000 uzskaitē iekļautajiem rezerves karavīriem aptuveni 2800 no viņiem ir atvaļinājušies pēdējo četru gadu laikā un līdz ar to tiek uzskatīti par militāri sagatavotiem rezerves karavīriem, respektīvi, viņiem tuvākajos gados nav nepieciešamības piedalīties kārtējās mācībās militāro iemaņu atjaunošanai. Nemainoties līdzšinējai personāla atvaļināšanās dinamikai, šāds skaits četru gadu periodā varētu palikt nemainīgs.

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473