Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
ES pretpirātisma operācija (ATALANTA)
ES Apmācības misija Mali (EUTM Mali)
NATO apmācības operācija „Resolute Support” (RS)
ES Jūras spēku Vidusjūrā “EUNAVFOR Med” militārā operācija “Sophia”
Pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstā starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārā operācija “Inherent Resolve”
ANO vadītā Visaptverošā integrētā stabilizācijas operācija Mali “MINUSMA”
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Operācijas / Pašreizējās operācijas / Pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstā starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārā operācija “Inherent Resolve”
Pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstā starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārā operācija “Inherent Resolve”

Lai koordinētu starptautiskās sabiedrības rīcību cīņai pret grupējumu "Daesh", ASV sadarbībā ar sabiedrotajiem ir izveidojušas starptautisku koalīciju, vienlaikus izveidojot arī Apvienotos spēkus (Combined Joint Task Force), kuri Irākā un Sīrijā īsteno ASV vadīto operāciju “Inherent Resolve”.

Šobrīd ASV vadīto koalīciju veido jau vairāk nekā 65 valstis, tostarp arī Latvija, bet tikai aptuveni 20 nodrošina militāru atbalstu un 12 valstis veic gaisa triecienus.

Tās mērķis ir “iznīcināt teroristisko grupējumu “Daesh” un novērst draudus, ko tas rada Irākai un Sīrijai, kā arī plašākai starptautiskajai kopienai”, norādīts paziņojumā, kuru, 2014.gada rudenī izveidojot Apvienotos spēkus, izplatīja ASV Centrālā pavēlniecība, kas ir atbildīga par šīs operācijas norisi.

Apvienotie spēki veic izlūkošanas lidojumus un gaisa triecienus “Daesh” mērķiem Irākā un Sīrijā, tādējādi ierobežojot terorisma izplatīšanos un “Daesh” operāciju veikšanu.

Savukārt Irākā Apvienoto spēku karavīri veic Irākas drošības spēku apmācīšanu cīņai pret teroristisko grupējumu. Koalīcijas militārie instruktori un padomnieki darbojas piecās dažādās vietās, kur viņi apmāca Irākas un kurdu drošības spēkus četru – sešu nedēļu kursos operācijām pret teroristisko grupējumu “Daesh”.

Saeima 2016.gada 14.janvārī atbalstīja lēmumprojektu par Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību pretterorisma operācijā Irākā.

Pretterorisma operācijā Irākā Latvija iesaistīsies ar ne vairāk kā desmit karavīru lielu apmācības grupu, kas uz Irāku dosies februārī un iekļausies Dānijas kontingenta sastāvā.

Latvijas kontingents atradīsies vienā no Irākas drošības spēku apmācību centriem - Irākas un ASV Gaisa spēku bāzē - aptuveni 180 kilometrus uz rietumiem no Bagdādes.

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473