Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Notiks svinīgā karavīru pavadīšanas ceremonija uz starptautiskajām operācijām
Notiks svinīgā karavīru pavadīšanas ceremonija uz starptautiskajām operācijām

Šodien, 22.novembrī, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš tiksies ar karavīriem, kuri jau tuvākajā laikā dosies veikt dienesta pienākumus ANO vadītajā Visaptverošajā integrētajā stabilizācijas operācijā Mali “MINUSMA”, ES pretpirātisma operācijā “ATALANTA” un ES Jūras spēku Vidusjūrā “EUNAVFOR Med” militārajā operācijā “Sophia”.

Jau tradicionāli svinīgajā pavadīšanas ceremonijā karavīri no aizsardzības nozares vadības saņems ceļamaizi - Latvijas karogu un rudzu maizes klaipu.

ANO vadītā Visaptverošā integrētā stabilizācijas operācija Mali “MINUSMA” tika uzsākta, pamatojoties uz 2013.gada 25.aprīļa ANO Drošības padomes rezolūciju, un tai ir centrālā loma situācijas stabilizēšanā šajā valstī. Līdz ar atbalstu šai operācijai tiek stiprinātas ANO pozīcijas Mali un reģionā kopumā, lai nodrošinātu mieru, īstenotu samierināšanas procesu, aizsargātu civiliedzīvotājus un veicinātu cilvēktiesību ievērošanu, kā arī novērstu krīzes eskalāciju kaimiņu valstīs.

Pretpirātisma operācija “ATALANTA” ir ES Jūras spēku militārā operācija, kas palīdz novērst un ierobežot pirātismu un bruņotas laupīšanas pie Somālijas krastiem. Šī ir pirmā jūras operācija, kas tiek veikta ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas ietvaros.

ES Jūras spēku Vidusjūrā “EUNAVFOR Med” militārās operācijas “Sophia” plānošana tika uzsākta ar ES Padomes 2015.gada 18.maija lēmumu, lai sagrautu cilvēku kontrabandas un tirdzniecības tīklu peļņas gūšanas modeli Vidusjūras reģionā. Operācijas darbība tika sākta 2015.gada 22.jūnijā. Latvija, nosūtot bruņoto spēku virsnieku dienestam operācijas štābā, bija viena no pirmajām ES dalībvalstīm, kas iesaistījās šajā operācijā. Šobrīd Latvija dažādos apmēros piedalās arī pret teroristisko organizāciju “Daesh” vērstajā  starptautiskās koalīcijas Apvienoto spēku militārajā operācijā “Inherent Resolve”  Irākā, NATO apmācības operācijā “Resolute Support” Afganistānā un ES Apmācības misijā Mali.

Informāciju sagatavoja:
majore Sandra Brāle
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 29295730, 67335135
E-pasts: sandra.brale@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473