Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Aktualitātes / Informācija presei / Vizītē Latvijā ieradīsies Norvēģijas bruņoto spēku komandieris
Vizītē Latvijā ieradīsies Norvēģijas bruņoto spēku komandieris

No 16. līdz 18. novembrim oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies Norvēģijas bruņoto spēku komandieris admirālis Hokons Brūns-Hansens (Haakon Bruun-Hanssen), lai tiktos ar aizsardzības nozares vadību, apmeklētu Ādažu bāzi, kā arī piedalītos Latvijas simtgadei veltītajos pasākumos.

Vizītes laikā admirālis H. Brūns-Hansens tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, lai pārrunātu Latvijas un Norvēģijas līdzšinējo sadarbību aizsardzības jomā, starptautiskās un reģionālās drošības aktualitātes, kā arī Latvijas bruņoto spēku prioritātes un attīstības plānus.

“Latvija augstu vērtē sadarbību ar Norvēģiju, kura palīdzējusi attīstīt Nacionālos bruņotos spēkus, tostarp Latvijai dāvinot arī militāro ekipējumu. Arī šonedēļ, piedaloties Ziemeļu grupas dalībvalstu sanāksmē Norvēģijā, guvu pārliecību, ka turpināsim veiksmīgi attīstīt kopīgus sadarbības projektus aizsardzības jomā,” uzsver R. Bergmanis.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš norāda:  “Vēsturiski Norvēģija ir  izveidojusies par būtisku partneri mūsu militārās sadarbības jomā. Abu valstu bruņoto spēku karavīri kopā ir veikuši uzdevumus gan Afganistānā, gan lielos vingrinājumos NATO ietvaros, un mēs aktīvi atbalstām viens otru militāro spēju attīstībā.”

Tāpat Norvēģijas bruņoto spēku komandieris vizītes Latvijā ietvaros apmeklēs Ādažu bāzi, kur iepazīsies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un tajā integrētās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas spējām un uzdevumiem, apskatīs Ādažu bāzes infrastruktūru, kā arī noliks svecīti pie pieminekļa starptautiskajās operācijās kritušajiem Latvijas karavīriem.

17. novembrī Norvēģijas bruņoto spēku komandieris piedalīsies Valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā Rīgas pilī, saņemot I šķiras Viestura ordeni par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā.

Savukārt 18. novembrī, Latvijas valsts 100. proklamēšanas gadadienā, admirālis H. Brūns-Hansens piedalīsies vairākos svinīgajos pasākumos – ekumeniskajā  dievkalpojumā Doma baznīcā, ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklēs Latvijas simtgadei veltīto Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militāro parādi.

Norvēģijas bruņotie spēki ir viens no galvenajiem Nacionālo bruņoto spēku sadarbības partneriem karavīru apmācības un starptautisko operāciju ietvaros.

Jau ziņots, ka no 25. oktobra līdz 7. novembrim vairāk nekā 40 Latvijas karavīru Norvēģijā piedalījās pēdējo gadu lielākajās NATO militārajās mācībās “Trident Juncture”. Latvijas bruņotos spēkus militārajās mācībās “Trident Juncture” Vācijas kontingenta sastāvā pārstāvēja Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons ar vieglo militāro inženieru vadu, mehāniķu grupu un Nacionālā atbalsta elementu.

Tāpat mācībās piedalījās Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģa M-08 “Rūsiņš” komanda, lai pilnveidotu spēju veikt dažāda spektra jūras operācijas, vienlaikus meklējot dažāda tipa mācību mīnas, kā arī sniegtu atbalstu jūras desanta operācijai

Informāciju sagatavoja:
Aiva Kokoriša
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473