Noslēgušās 15. Baltijas karavīru sporta spēles

Sports
Sargs.lv

No 19. līdz 22. jūnijam Igaunijā, Tartu norisinājās 15. Baltijas karavīru sporta spēles, kurās piedalījās 68 karavīri, zemessargi un jaunsargi no Latvijas.

Sacensības norisinājās deviņos sporta veidos: futbolā, strītbolā, pludmales volejbolā, vasaras biatlonā, orientēšanās, makšķerēšanā, svaru bumbu celšanā, šahā un badmintonā. Tāpat vasaras biatlonā, virves vilkšanā, pludmales volejbolā un šaušanā sacensības norisinājās starp Baltijas valstu jaunsargiem.

Nacionālo bruņoto spēku futbola izlase turnīrā izcīnīja otro vietu, ar rezultātu 2:2 cīnoties neizšķirti ar Lietuvas izlasi, bet ar rezultātu 1:2 zaudējot Igaunijas izlasei. Strītbola turnīrā Latvijas Bruņoto spēku pirmā komanda izcīnīja ceturto vietu, bet Latvijas otrā komanda izcīnīja piekto vietu. Pludmales volejbola turnīrā dubultuzvaru izcīnīja gan Nacionālo bruņoto spēku izlases vīriešu, gan sieviešu komandas. Sacensībās vasaras biatlonā 3 km garo distanci ar divām šaušanām visātrāk veica gan Latvijas vīriešu izlases, gan sieviešu izlases līderi, tāpat viņiem uzvara 5x1 km vasaras biatlona jauktajā stafetē. Orientēšanās sacensībās 6 km garo distanci ar deviņiem kontrolpunktiem visātrāk veica Latvijas pārstāvis, arī sieviešu konkurencē 3,7 km garo distanci ar septiņiem kontrolpunktiem visātrāk veica Latvijas orientieriste, tāpat Latvijas komandai uzvara jauktajā stafetē. Makšķerēšanas sacensībās labākais no Latvijas pārstāvjiem izcīnīja ceturto vietu, komandu vērtējumā Latvijas komandai otrā vieta. Šaha turnīrā Latvijas pārstāvjiem trešā, ceturtā un piektā vieta, komandu vērtējumā ierindojoties otrajā vietā aiz Igaunijas šahistiem. Jaunsargu konkurencē Latvijas jaunsargiem divas trešās vietas šaušanas disciplīnā, viena otrā un viena trešā vieta vasaras biatlonā, kā arī pārliecinošas uzvaras pludmales volejbola turnīrā.

Nākamās Baltijas karavīru vasaras sporta spēles norisināsies Latvijā. Baltijas karavīru sporta spēles aizsākās pirms 15 gadiem, un pirmās notika Rīgā.