Latvijas armijai jau otrā medaļa Pasaules karavīru sporta spēlēs Brazīlijā

Ārvalstīs
Sargs.lv

20.jūlija vakarā Latvijas armijas orientieriste vecākā zemessardze Aija Skrastiņa orientēšanās sporta garajā distancē izcīnīja bronzas medaļu Brazīlijā notiekošajās Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM) 5.pasaules karavīru sporta spēlēs.

Šī jau ir otrā Latvijas armijas izcīnītā medaļa prestižajās karavīru sacensībās!

Konkurējot gandrīz ar 50 dalībniecēm, viņa finišēja (49:36) tikai 48 sekundes aiz uzvarētājas Sandras Pauzaites no Lietuvas armijas. Sudraba medaļu ieguva Hanna Višņevska no Polijas armijas.

Savukārt viņas kolēģis vecākais zemessargs Mārtiņš Sirmais šādā pat disciplīnā vakar finišēja desmitais (59:53), kas ir 3 minūtes un 9 sekundes aiz uzvarētāja Gerno Keršbaumera no Austrijas armijas. Vairāk nekā 150 dalībnieku konkurencē sudraba medaļu ieguva Vojceks Kovaļskis no Polijas armijas, bet bronzu - Šveices armijas pārstāvis Rafaels Hūbers.

Vakar startēja arī militārais pieccīņnieks dižkareivis Dainis Stepe, kurš pēc militārās pieccīņas ceturtās disciplīnas - mešanas, kurā ierindojās 74.vietā,- starp 133 dalībniekiem kopvērtējumā patlaban ir 53.vietā.

CISM lielākais un nozīmīgākais pasākums militārajā sportā četru gadu ciklā ir Pasaules karavīru sporta spēles. Tās visvērienīgāk atspoguļo CISM ideālus, mērķus un moto: „Miers un draudzība caur sportu”.

1.pasaules karavīru sporta spēles notika 1995.gadā Itālijā, Romā. Tās simboliski tika veltītas 50.gadadienai kopš Otrā pasaules kara beigām. Spēlēs piedalījās 4017 karavīri no 93 valstīm, kuri startēja 17 sporta veidos. Latvijas karavīri šajās spēlēs nepiedalījās.

CISM 2.pasaules karavīru sporta spēles notika 1999.gadā Horvātijā, Zagrebā. Šīs spēles pulcēja 6734 dalībniekus no 82 valstīm. Mūsu bruņotos spēkus pārstāvēja 75 karavīri. Sacensības notika 20 sporta veidos. Šīs spēles tika veltītas miera veicināšanai kara izpostītajos reģionos.

Latvijas karavīri tajās izcīnīja trīs zelta medaļas vieglatlētikā (kareive V.Gotovska - tāllēkšanā, dižkareivis A.Fadejevs – 20km soļošanā, kareivis S.Olijars – 110 barjerskriešanā), vienu zelta medaļu taekvondo (zemessardze I.Motmillere), vienu sudraba medaļu riteņbraukšanā (kareivis A.Naududžs) un vienu bronzas medaļu taekvondo (zemessardze A.Popova).

3.pasaules karavīru sporta spēļu organizēšanu 2003.gadā uzņēmās Itālijas CISM delegācija, un tajās piedalījās 87 valstis, sacenšoties 11 sporta veidos. Latviju pārstāvēja vieglatlētikas, modernās pieccīņas, basketbola un peldēšanas izlases – kopā 29 karavīri.

Tika izcīnītas divas zelta medaļas (zemessardze I.Žauna 400m barjerskriešanā, zemessargs R. Miloslavskis 200m brīvā stila peldējumā), viena sudraba medaļa (kareivis V.Vasiļevskis – šķēpmešanā) un divas bronzas medaļas (zemessargs G.Deičmanis 200m kompleksajā un 400m kompleksajā peldējumā).

2007.gadā 4.pasaules karavīru sporta spēles notika Indijā, Haiderabadā un Mumbajā. Šīs spēles vienoja 4738 karavīrus no 101 valsts, tostarp karavīrus no Afganistānas, Irākas, Irānas, Indijas, Pakistānas, Korejas Republikas, Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas, Kipras, Grieķijas, un Turcijas.

Latvijas armijas handbola izlase izcīnīja sudraba medaļu. Zemessardzes Studentu bataljona zemessargs R.Miloslavskis izcīnīja sudraba medaļu 200m brīvā stila peldējumā. NBS Sporta kluba kareive I.Poluškina izcīnīja bronzas medaļu vieglatlētikā 1500m skriešanas disciplīnā. Zemessardzes Studentu bataljona zemessargs V.Žolnerovičs 3000m šķēršļu skrējienā finišēja 4.vietā.

Teicamus individuālos rezultātus un lielisku sniegumu demonstrēja arī militārās pieccīņas vīriešu komanda – Štāba bataljona virsleitnants M.Ozoliņš un kareivis D.Stepe, Militārās policijas virsleitnants B.Orba un leitnants O.Blaus, kuri ļoti spēcīgā konkurencē starp 22 valstu komandām izcīnīja 4.vietu militārajā stafetē.