Aktualitātes|Par NBS|Dienests|Personālsastāvs|Vienības|Operācijas|NBS rezerve|Rekrutēšana|Mediji
Par Mācību vadības pavēlniecību
Militārās mācību iestādes
Sporta klubs
Publikācijas
Fotogalerija
Resursi un rīki
Tavai drošībai!
Fotogalerija
Video galerija
Normatīvie akti
Iepirkumi
Līgumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Vakances
Kontaktinformācija
Saites
Meklēšana
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Latvijas Republikas Zemessardze
Nacionālie bruņotie spēki / Vienības / Mācību vadības pavēlniecība / Militārās mācību iestādes / Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skola
Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skola

Sprādzienbīstami priekšmeti atrodami visā Latvijas teritorijā. Tie ir divu pasaules karu, kā arī bijušās PSRS armijas darbības rezultātā atstātais mantojums.

Sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšana ir bīstams darbs un tāpēc ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas par munīcijas uzbūvi, darbības principiem un iespējamām neitralizēšanas metodēm.

Latvijai, atgūstot neatkarību, Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) nebija pietiekamas kompetences par nesprāgušas munīcijas neitralizēšanu (NMN). It sevišķi bija jūtams zināšanu trūkums par NATO valstīs izmantojamo munīciju, kas, Latvijai plānojot iestatīties NATO, bija ļoti aktuāli.

Zinot nesprāgušas munīcijas situāciju Latvijā, kā arī saprotot nepieciešamību pēc izglītības iestādes, kurā tiktu apmācīti nākamie nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas speciālisti, Norvēģijas Karalistes Bruņotie spēki (BS) nāca klajā ar piedāvājumu palīdzēt Latvijā izveidot (NMN) skolu. 1998. gadā tika parakstīta divpusēja vienošanās starp abu valstu BS par NMN skolas izveidi. Šīs sadarbības rezultātā 2002. gadā tika dibināta Latvijas NBS NMN skola.

NBS NMN skola apmāca nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālistus saskaņā ar NATO Standartizācijas vienošanās 2389 prasībām. Tas nozīmē, ka Latvijas NMN skolā apmācību programmas un apmācību kvalitāte ir tāda pati kā pārējās NATO dalībvalstīs.

 

 

Aktuālās saites
© Nacionālie bruņotie spēki 2010, Adrese: Kr.Valdemāra ielā 10/12, Rīgā, LV – 1473